Ochrana před působením chemických látek a vysokých teplot

Ochrana proti chemikáliím

Součástí průmyslových objektů bývají chemická hospodářství zaměřená na skladování a manipulaci s chemikáliemi, u větších průmyslových komplexů jsou to také čistírny odpadních vod. Úniky chemikálií a ropných produktů způsobují závažná poškození životního prostředí, většina z nich je zapříčiněna průsaky z nádrží během skladování a dodávek. Péče o trvalou provozuschopnost skladovacích i provozních nádob snižuje náklady na řešení případných havárií. Pro tyto objekty se nabízí protichemická ochrana podkladových betonových i ocelových konstrukcí, případně ochrana jiných konstrukčních materiálů. 

Nejčastěji sanované objekty:

- Stáčiště

- Betonové i ocelové nádrže

- Potrubí

- Kovové konstrukce

- Kanály

- Záchytné a havarijní jímky

Sanace betonových nebo jiných savých podkladů :

Po vyčištění podkladu tryskáním nebo tlakovou vodou (případně po neutralizaci) je nutné odstranit všechny narušené nebo uvolněné části betonu a podklad opravit.

Po penetraci podkladu aplikovat minimálně 2 x 250 - 300 mikrometrů dvousložkového epoxidového bezrozpouštědlového povlaku ze skupiny Resimac (dříve Chemi Tech nebo Copon Hycote)

Sanace ocelových nebo jiných nesavých podkladů :

Po omytí, případné neutralizaci a vysušení podkladu provést otryskání podle normy na čistotu podkladu Sa 2 ½ (velmi důkladné otryskání)

Nanést minimálně 2 x 250 - 300 mikrometrů  dvousložkového epoxidového bezrozpouštědlového povlaku ze skupiny Resimac (dříve Chemi Tech nebo Copon Hycote).

 

Skupina Resimac (dříve Chemi Tech nebo Copon Hycote) :

Tyto povlaky tvoří skupinu bezrozpouštědlových dvousložkových nátěrových hmot s vysokou odolností vůči různým chemikáliím. Bližší podrobnosti viz Technické listy a tabulky chemických odolností. 

Poptávkový formulář

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Poptat produkt

Odpovíme Vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu